CZ | EN


jakub sobotka

blog

MD Olomouc - Performers

MD Olomouc - Performers

16.5.2018
30. 5. - 29. 6. 2018 Kavárna divadelní klub, Moravské divadlo Olomouc

Portréty tanečníků v Moravském divadle

Portréty tanečníků českých i zahraničních souborů v nadživotní velikosti představí v kavárně divadelního klubu Moravského divadla fotograf Jakub Sobotka. Na výstavu nazvanou Performers mohou návštěvníci zajít nejméně dvakrát, protože autor po dvou týdnech vystavené snímky vymění za další portréty umělců. 

Portréty začaly vznikat v roce 2015, což byl pro TANECVALMEZ přelomový rok. Tehdy na festivalu vystoupil norský soubor Jo Strømgren Kompani s kultovní Taneční poctou fotbalovému umění a soubor 420PEOPLE s českou premiérou Taneční pocta ping-pongu, rovněž z dílny Jo Strømgrena. Při nácviku této choreografie začaly vznikat první portréty. K tanečníkům z Jo Strømgren Kompani a 420PEOPLE postupně přibývali další špičkoví umělci – DEKKADANCERS, Burki&Com, polští Witamina T či francouzští tanečníci kolem choreografů Kadera Attou a Andrew Skeelse. Všechny spojuje to, že vystoupili na festivalu.

„Pro komorní galerii v prostorách divadelní kavárny jsem vybral portréty nejznámějších tanečníků z domácí i zahraniční scény. Každý zde bude zastoupen pouze jednou fotografií, a navíc po dvou týdnech výstavu kompletně obměním.  Jsem zvědav, jak v tomto stísněném prostoru návštěvníci přijmou až fyzický kontakt s vystavenými obrazy, které jsou v mírně nadživotní velikosti,“ popisuje Sobotka.